aul. Daszyńskiego 4
Cena:
Czas trwania:
Tryb nauczania:
Nauka na kierunku terapeuta zajęciowy jest bezpłatna przy zachowaniu 50% frekwencji na zajęciach. W przypadku nieosiągnięcia w danym miesiącu minimalnej frekwencji słuchacz ponosi opłatę w wysokości 159 zł. O szczegóły zapytaj w sekretariacie Żaka.
Jesteś osobą twórczą, która chciałaby wykorzystać swoje zdolności pomagając innym ludziom? Być może dobrym pomysłem dla Ciebie jest zostanie terapeutą zajęciowym. Twoja praca polegałaby na organizowaniu zajęć osobom niepełnosprawnym lub starszym. Celem warsztatów terapii zajęciowej jest lepsze przystosowanie podopiecznych do dobrego funkcjonowania w społeczeństwie. Jeżeli chcesz zmieniać rzeczywistość drugiego człowieka, spróbuj swoich sił na kierunku terapeuta zajęciowy w Żaku.
Po pierwsze - nie boisz się kontaktu z ludźmi (również schorowanymi czy niepełnosprawnymi). Z każdym nawiążesz nić porozumienia. Jesteś osobą cierpliwą, wyrozumiałą, ugodową. W pracy szukasz możliwości zmiany świata na lepsze i pomagania innym. Chcesz wykorzystywać swoje zdolności twórcze, ale z drugiej strony niestraszna jest Ci też dokumentacja medyczna. Jeśli wszystkie te stwierdzenia opisują Ciebie, to znaczy, że kierunek terapeuta zajęciowy sprawdzi się w Twoim przypadku doskonale.
Dzięki nauce w Żaku będziesz mieć za sobą doskonałe przygotowanie do pracy terapeuty zajęciowego. Nauczysz się jak planować i organizować terapię zajęciową. Dokształcisz się w zakresie budowania relacji terapeutycznych z podopiecznym, jego rodziną i środowiskiem. Dowiesz się jak rozpoznawać potrzeby biopsychospołeczne i jak oceniać stan funkcjonalny podopiecznego. Nauczysz się jak organizować terapię zajęciową w celu poprawy funkcjonowania fizycznego, psychicznego i społecznego podopiecznego oraz jego integracji społecznej i zawodowej. Przyswoisz wiedzę dotyczącą ewaluacji procesu terapeutycznego i jej dokumentacji.
Po ukończonej edukacji możesz poszukiwać pracy w zakładach opiekuńczych, domach pomocy społecznej czy poradniach rehabilitacyjnych. Zatrudnienie możesz znaleźć także w domach seniora, hospicjach, szkołach specjalnych czy przedszkolach integracyjnych. Karierę możesz rozwijać także w sanatoriach czy oddziałach szpitalnych.
Pamiętaj! Zdanie egzaminu państwowego i otrzymanie dyplomu zawodowego to podstawa do uzyskania wpisu do Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego. Szczegółowe informacje, co daje Ci ten wpis (i dużo więcej) znajdziesz w naszym artykule poświęconym zawodom medycznym.
Po ukończeniu kierunku terapeuty zajęciowego będziesz znać:
Podstawy terapii zajęciowej
Zasady monitorowania i dokumentowania przebiegu terapii zajęciowej
Język obcy w terapii zajęciowej
Zasady komunikacji interpersonalnej
Zasady diagnostyki terapeutycznej
Zasady przeprowadzania pierwszej pomocy
Zasady BHP
Zasady planowania i organizowania terapii zajęciowej
Zasady prowadzenia terapii zajęciowej
pełnoletność
wykształcenie średnie
Na kierunek możesz zapisać się online lub stacjonarnie. Wejdź na stronę https://zak.edu.pl/zapisz-sie-online lub odwiedź nasz sekretariat. Pełną listę sekretariatów znajdziesz na: https://zak.edu.pl/kontakt
Pamiętaj, że zdanie egzaminu państwowego i otrzymanie dyplomu zawodowego jest podstawą do uzyskania wpisu do „Centralnego Rejestru Osób Uprawnionych do Wykonywania Zawodu Medycznego”.